Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mistrz świata Edwin Moses
Wicemistrz świata Danny Harris
Brązowy medalista Harald Schmid
Bieg na 400 metrów przez płotki mężczyzn – jedna z konkurencji biegowych rozgrywanych podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w 1987 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie .
Zwycięzcą został Edwin Moses ze Stanów Zjednoczonych, który tym samym obronił tytuł zdobyty na poprzednich mistrzostwach .
Data
30 sierpnia
Eliminacje
31 sierpnia
Półfinały
1 września
Finał
Rozegrano 6 biegów eliminacyjnych. Z każdego biegu dwóch najlepszych zawodników automatycznie awansowało do półfinałów (Q ). Skład półfinalistów uzupełniło czterech najszybszych biegaczy spoza pierwszej dwójki ze wszystkich biegów eliminacyjnych (q ).
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Moses, Edwin Edwin Moses
Stany Zjednoczone
49,03
Q
2
Amike, Henry Henry Amike
Nigeria
49,56
Q
3
Yoshida, Ryoichi Ryoichi Yoshida
Japonia
49,87
q
4
Kitur, Simon Simon Kitur
Kenia
50,30
5
Gillingham, Martin Martin Gillingham
Wielka Brytania
50,64
6
Zimmerman, Michel Michel Zimmerman
Belgia
50,70
7
Chiamulera, Pedro Pedro Chiamulera
Brazylia
50,71
–
Lima, Raimundo Victor Raimundo Victor Lima
Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Harris, Danny Danny Harris
Stany Zjednoczone
48,74
Q
2
Robertson, Max Max Robertson
Wielka Brytania
49,73
Q
3
Ochako, Shem Shem Ochako
Kenia
49,86
q
4
Vimbert, Gilles Gilles Vimbert
Francja
50,34
5
Futterknecht, Thomas Thomas Futterknecht
Austria
50,44
6
Squella, Pablo Pablo Squella
Chile
50,73
7
Itt, Edgar Edgar Itt
RFN
51,18
–
Dowai, Prince Prince Dowai
Sierra Leone
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Schmid, Harald Harald Schmid
RFN
49,28
Q
2
Akabusi, Kriss Kriss Akabusi
Wielka Brytania
49,36
Q
3
Wasiljew, Aleksandr Aleksandr Wasiljew
ZSRR
49,99
q
4
Maritim, Joseph Joseph Maritim
Kenia
50,04
5
Locci, Angelo Angelo Locci
Włochy
51,15
6
Ohmori, Shigenobu Shigenobu Ohmori
Japonia
51,20
7
Kopitar, Rok Rok Kopitar
Jugosławia
51,53
8
Goldwasser, Ilian Ilian Goldwasser
Izrael
52,54
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Nylander, Sven Sven Nylander
Szwecja
49,95
Q
2
Dia Ba, Amadou Amadou Dia Ba
Senegal
50,02
Q
3
Schmitt, Uwe Uwe Schmitt
RFN
50,54
4
Tommelein, Rik Rik Tommelein
Belgia
50,63
5
Al-Duaillah, Jasem Goma'an Jasem Goma'an Al-Duaillah
Kuwejt
50,97
6
Demirew, Krasimir Krasimir Demirew
Bułgaria
51,07
7
Kucej, Jozef Jozef Kucej
Czechosłowacja
51,13
8
Ferrer, Wilfredo Wilfredo Ferrer
Wenezuela
53,03
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Tomow, Toma Toma Tomow
Bułgaria
49,27
Q
2
Graham, Winthrop Winthrop Graham
Jamajka
49,34
Q
3
Alonso, José José Alonso
Hiszpania
49,42
q
4
Cox, Randy Randy Cox
Trynidad i Tobago
50,14
5
Gonigam, Philippe Philippe Gonigam
Francja
50,38
6
Ogidi, Daniel Daniel Ogidi
Nigeria
50,51
7
Ehrle, Klaus Klaus Ehrle
Austria
50,91
8
Ghanem, Ahmed Ahmed Ghanem
Egipt
51,35
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Nyberg, Thomas Thomas Nyberg
Szwecja
50,06
Q
2
Patrick, David David Patrick
Stany Zjednoczone
50,10
Q
3
Graham, John John Graham
Kanada
50,23
4
Rolle, Greg Greg Rolle
Bahamy
50,63
5
Návesňák, Stanislav Stanislav Návesňák
Czechosłowacja
50,65
6
Kalojanis, Atanasios Atanasios Kalojanis
Grecja
51,94
7
Gordon, Ken Ken Gordon
Kanada
52,22
Rozegrano 2 biegi półfinałowe. Z każdego biegu czterech najlepszych zawodników awansowało do finału (Q ).
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Schmid, Harald Harald Schmid
RFN
48,23
Q
2
Harris, Danny Danny Harris
Stany Zjednoczone
48,24
Q
3
Nylander, Sven Sven Nylander
Szwecja
48,46
Q
4
Amike, Henry Henry Amike
Nigeria
48,50
Q
5
Patrick, David David Patrick
Stany Zjednoczone
48,56
'
6
Graham, Winthrop Winthrop Graham
Jamajka
48,64
7
Ochako, Shem Shem Ochako
Kenia
49,87
8
Robertson, Max Max Robertson
Wielka Brytania
49,90
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Moses, Edwin Edwin Moses
Stany Zjednoczone
48,38
Q
2
Dia Ba, Amadou Amadou Dia Ba
Senegal
48,53
Q
3
Akabusi, Kriss Kriss Akabusi
Wielka Brytania
48,64
Q
4
Alonso, José José Alonso
Hiszpania
49,00
Q , [2]
5
Nyberg, Thomas Thomas Nyberg
Szwecja
49,03
6
Tomow, Toma Toma Tomow
Bułgaria
49,11
7
Yoshida, Ryoichi Ryoichi Yoshida
Japonia
49,39
–
Wasiljew, Aleksandr Aleksandr Wasiljew
ZSRR
Poz.
Imię i nazwisko
Narodowość
Wynik
Uwagi
1
Moses, Edwin Edwin Moses
Stany Zjednoczone
47,46
2
Harris, Danny Danny Harris
Stany Zjednoczone
47,48
3
Schmid, Harald Harald Schmid
RFN
47,48
=[3]
4
Nylander, Sven Sven Nylander
Szwecja
48,37
[2]
5
Dia Ba, Amadou Amadou Dia Ba
Senegal
48,37
6
Amike, Henry Henry Amike
Nigeria
48,63
7
Akabusi, Kriss Kriss Akabusi
Wielka Brytania
48,74
8
Alonso, José José Alonso
Hiszpania
49,46